BAD Girls Annual Tournament (B.A.D. Girls Hockey)

News ArchiveLatest News
Click to view full-size image
Submitted By Maggie Knelsen on Thursday, January 04, 2018 (891 views)
The schedule has been posted! Read More
Other Recent Articles
Upcoming Events
Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
SaturdaySundayMondayTuesdayWednesday
Novice C
(0-4)
7:45 AM
Walkerton Capitals
@ Lucan Irish
Eastlink
Novice C
(3-1)
8:00 AM
Ilderton Jets
@ Waterloo Ravens
Belmont
Atom B
(3-1)
8:00 AM
Mitchell Meteors
@ Walkerton Capitals
APC-DOR
Novice C
(1-1)
8:00 AM
Mount Forest Rams
@ Woodstock Wildcats
Kinsmen
Atom B
(2-0)
8:30 AM
Bluewater Hawks
@ Waterloo Ravens
CANUSA
Novice HL
(1-2)
8:45 AM
London Devilettes Blue
@ Twin Centre Hericanes
Eastlink
Novice HL
(0-6)
9:00 AM
St. Thomas Panthers
@ Burlington Wildcats
Kinsmen
Novice C
(2-9)
9:00 AM
B.A.D Blazers
@ North Halton Twisters
Belmont
PeeWee HL
(1-0)
9:00 AM
Kitchener Lady Rangers Red
@ Haldimand River Cats
APC-DOR
PeeWee HL
(3-0)
9:30 AM
Barrie Sharks Green
@ Port Colborne Wave
CANUSA
Bantam B
(1-0)
9:45 AM
Norfolk Hericanes
@ Lambeth Lancers
Eastlink
Pee Wee C
(1-1)
10:00 AM
Bluewater Hawks
@ Woodstock Wildcats
APC-DOR
Atom C
(2-0)
10:00 AM
B.A.D Blazers
@ Wallaceburg Lakers
Kinsmen
Atom C
(7-1)
10:00 AM
Ilderton Jets
@ South Huron Sabres
Belmont
Pee Wee C
(2-0)
10:30 AM
South Huron Sabres
@ Lambton Attack
CANUSA
Novice C
(1-1)
10:45 AM
Lambeth Lancers
@ Walkerton Capitals
Eastlink
Bantam C
(0-0)
11:00 AM
Ilderton Jets
@ Lambeth Lancers
APC-DOR
Bantam B
(3-0)
11:00 AM
South Huron Sabres
@ Flamborough Falcons
Belmont
Bantam HL
(2-3)
11:00 AM
B.A.D Blazers
@ Wilmot Wolverines
Kinsmen
Bantam HL
(0-2)
11:30 AM
Mooretown Lady Flags
@ London Devilettes-Play it Again Sports
CANUSA
Bantam B
(3-1)
11:45 AM
B.A.D Blazers
@ Mt. Brydges Cougars
Eastlink
Atom HL
(0-4)
12:00 PM
Lambton Attack
@ West Oxford Inferno
APC-DOR
Atom B
(1-3)
12:00 PM
Haldimand River Cats
@ Mitchell Meteors
Kinsmen
Bantam C
(0-1)
12:00 PM
Mitchell Meteors
@ Lambton Attack
Belmont
Atom HL
(0-8)
12:30 PM
Saugeen Shores Storm
@ Mitchell Meteors
CANUSA
Pee Wee BB
(0-5)
12:45 PM
B.A.D Blazers
@ North Simcoe Capitals
Eastlink
Novice C
(8-0)
1:00 PM
Lambton Attack
@ Mount Forest Rams
Belmont
Pee Wee BB
(2-4)
1:00 PM
Haldimand River Cats
@ KV Ravens
Kinsmen
Bantam C
(2-0)
1:00 PM
West Oxford Inferno
@ St. Mary's Rock
APC-DOR
Novice C
(3-1)
1:30 PM
Woodstock Wildcats
@ Ilderton Jets
CANUSA
Novice C
(10-1)
1:45 PM
Lucan Irish
@ B.A.D Blazers
Eastlink
Novice C
(0-6)
2:00 PM
North Halton Twisters
@ Lambeth Lancers
Belmont
Nov-HL Sem
(2-0)
2:00 PM
Burlington Wildcats
@ London Devilettes Blue
APC-DOR
Nov-HL Sem
(1-4)
2:00 PM
St. Thomas Panthers
@ Twin Centre Hericanes
Kinsmen
Bantam C
(1-7)
2:30 PM
Ennismore Eagles
@ Ilderton Jets
CANUSA
Atom B
(0-7)
2:45 PM
Walkerton Capitals
@ Bluewater Hawks
Eastlink
Midget HL
(1-1)
3:00 PM
Kent County Fillies
@ Woodstock Wildcats
Belmont
AtomC-Semi
(0-5)
3:00 PM
South Huron Sabres
@ Ilderton Jets
Kinsmen
AtomC-Semi
(3-2)
3:00 PM
Wallaceburg Lakers
@ B.A.D Blazers
APC-DOR
Midget HL
(4-2)
3:30 PM
Port Colborne Wave
@ Wilmot Wolverines
CANUSA
Atom B
(0-5)
3:45 PM
Waterloo Ravens
@ Haldimand River Cats
Eastlink
Bantam HL
(6-3)
4:00 PM
London Devilettes Blizzard
@ Mooretown Lady Flags
Belmont
Novice C
(0-4)
4:00 PM
Waterloo Ravens
@ Lambton Attack
APC-DOR
Pee Wee HL
(0-2)
4:00 PM
Haldimand River Cats
@ Barrie Sharks Green
Kinsmen
Pee Wee HL
(2-6)
4:30 PM
Port Colborne Wave
@ Kitchener Lady Rangers Red
CANUSA
Bantam C
(4-3)
4:45 PM
Lambton Attack
@ West Oxford Inferno
Eastlink
Atom-HL-S
(1-0)
5:00 PM
Lambton Attack
@ West Oxford Inferno
Belmont
Atom-HL-S
(0-9)
5:00 PM
Saugeen Shores Storm
@ Mitchell Meteors
Kinsmen
Bantam C
(1-1)
5:00 PM
Lambeth Lancers
@ Mitchell Meteors
APC-DOR
Bantam B
(1-2)
5:45 PM
Flamborough Falcons
@ B.A.D Blazers
Eastlink
PeeWee C-S
(0-3)
6:00 PM
Lambton Attack
@ South Huron Sabres
Kinsmen
PeeWee C-S
(1-0)
6:00 PM
Bluewater Hawks
@ Woodstock Wildcats
Belmont
Bantam HL
(0-4)
7:00 PM
London Devilettes-Play it Again Sports
@ B.A.D Blazers
APC-DOR
Bantam C
(4-1)
7:00 PM
St. Mary's Rock
@ Ennismore Eagles
Belmont
Bantam B
(0-3)
7:00 PM
Lambeth Lancers
@ South Huron Sabres
Kinsmen
Bantam B
(2-0)
8:00 PM
Mt. Brydges Cougars
@ Norfolk Hericanes
Kinsmen
Bantam HL
(2-0)
8:00 PM
Wilmot Wolverines
@ London Devilettes Blizzard
APC-DOR
Atom C Fin
7:45 AM
Wallaceburg Lakers
@ Ilderton Jets
Eastlink
Atom B Fin
8:00 AM
Bluewater Hawks
@ Mitchell Meteors
Kinsmen
Pee Wee BB
8:55 AM
Haldimand River Cats
@ North Simcoe Capitals
Eastlink
Pee Wee BB
9:10 AM
B.A.D Blazers
@ KV Ravens
Kinsmen
NOV C SEMI
10:00 AM
Woodstock Wildcats
@ Lambeth Lancers
Belmont
Pee Wee C
10:05 AM
Bluewater Hawks
@ South Huron Sabres
Eastlink
Bantam HL
10:20 AM
B.A.D Blazers
@ Wilmot Wolverines
Kinsmen
NOV C SEMI
11:00 AM
Lucan Irish
@ Lambton Attack
Belmont
Midget HL
11:15 AM
Kent County Fillies
@ Port Colborne Wave
Eastlink
Midget HL
11:30 AM
Woodstock Wildcats
@ Wilmot Wolverines
Kinsmen
Ban C Semi
12:25 PM
Lambeth Lancers
@ St. Mary's Rock
Eastlink
Ban C Semi
12:40 PM
Lambton Attack
@ West Oxford Inferno
Kinsmen
Pee Wee BB
1:35 PM
Winner PW-BB Semi #2
@ Winner PW-BB Semi #1
Eastlink
NOV HL Fin
1:50 PM
Twin Centre Hericanes
@ Burlington Wildcats
Kinsmen
PW HL Fin
2:45 PM
Kitchener Lady Rangers Red
@ Barrie Sharks Green
Eastlink
AtomHL-Fin
3:00 PM
Lambton Attack
@ Mitchell Meteors
Kinsmen
Mid HL Fin
3:55 PM
Winner M-HL Semi #2
@ Winner M-HL Semi #1
Eastlink
Nov C Fin
4:10 PM
Winner Semi #2
@ Winner Semi #1
Kinsmen
Bant B Fin
5:00 PM
B.A.D Blazers
@ South Huron Sabres
Eastlink
Ban C Fin
5:20 PM
Winner BC Semi #2
@ Winner BC Semi #1
Kinsmen
Current Tournament
BAD Girls Annual Tournament
Upcoming Games
  • Atom C - - Finals
    Sun
    Jan 21
    7:45 AM
    Wallaceburg Lakers
    @Ilderton Jets
    East Elgin Community Complex- Eastlink
  • Atom B - Finals
    Sun
    Jan 21
    8:00 AM
    Bluewater Hawks
    @Mitchell Meteors
    East Elgin Community Complex -Kinsmen
  • Pee Wee BB/B - Semi Finals
    Sun
    Jan 21
    8:55 AM
    Haldimand River Cats
    @North Simcoe Capitals
    East Elgin Community Complex- Eastlink
  • Pee Wee BB/B - Semi Finals
    Sun
    Jan 21
    9:10 AM
    B.A.D Blazers
    @KV Ravens
    East Elgin Community Complex -Kinsmen
  • Novice C - Semi
    Sun
    Jan 21
    10:00 AM
    Woodstock Wildcats
    @Lambeth Lancers
    Belmont Arena and Community Centre
  • Peewee C - - Finals
    Sun
    Jan 21
    10:05 AM
    Bluewater Hawks
    @South Huron Sabres
    East Elgin Community Complex- Eastlink
Colours Legend
  • Novice C
    Novice C - Pool A
    Novice - Pool B
    Novice C Semi
    Nov - C Finals
  • Novice HL
    Novice HL
    Novice HL Semi
    Novice HL Final
  • Atom B
    Atom B
    Atom B - Semi Finals
    Atom B Finals
  • Atom C
    Atom C
    Atom C - Semi Finals
    Atom C - Finals
  • Atom HL
    Atom HL
    Atom HL - Semi
    Atom HL Finals
  • Pee Wee BB/B
    Pee Wee BB/B
    Pee Wee BB/B Semi Finals
    Pee Wee BB/B Finals
  • Peewee C
    Pee Wee C
    Pee Wee Semi Finals
    Peewee C - Finals
  • Pee Wee HL
    Pee Wee HL
    Pee Wee Semi FInals
    Peewee HL Final
  • Bantam B
    Bantam B
    Bantam B Semi
    Bantam B Final
  • Bantam C
    Bantam C
    Bantam C Semi Finals
    Bantam C Final
  • Midget HL
    Midget HL
    Midget HL - Semi FInals
    Midget HL Final
  • Bantam HL
    Bantam HL
    Bantam HL Semi Finals
    Bantam HL Finals
Printed from badgha.com on Saturday, January 20, 2018 at 11:59 PM